Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

Держпраці та МОП проводять всеукраїнську інформаційну кампанію щодо порушень трудового законодавства

На вітчизняних підприємствах з метою профілактики порушень трудового законодавства роботодавцями розпочалася ініційована Міжнародною організацією праці та Держінспекцією праці всеукраїнська роз'яснювально-інформаційна кампанія.

Про це повідомив заступник голови Держпраці Василь Іванчак на брифінгу у п'ятницю, що передував прямій телефонній лінії у Кабінеті Міністрів України, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"Державна інспекція України з питань праці спільно із Міжнародною організацією праці проводить інформаційну кампанію "Інспекція праці допоможе Вам на робочих місцях!". Вона триватиме до листопада та вже набула всеукраїнського масштабу. Основна мета цього заходу – впровадження у роботу державних інспекторів праці механізмів профілактики порушень трудового законодавства", - сказав В.Іванчак.

За його словами, до такого заходу державних інспекторів праці спонукало широке використання найманої праці без належного оформлення, виплата заробітної плати у "конвертах”, недодержання гарантованих державою мінімальних гарантій в оплаті праці, спроби роботодавців мінімізувати видатки на оплату праці шляхом збільшення тривалості робочого часу без проведення відповідної оплати. "У більшості випадків основою порушень є недостатність знань своїх прав і обов’язків як працівника, так і роботодавця", - переконаний заступник голови Держпраці.

Він також повідомив, що більше половини порушень, виявлених інспекцією праці впродовж 2011 року, стосувалися оплати праці. За даними перевірок, понад 8 тис. працівників працювали без належного оформлення і, відповідно, без будь-яких соціальних гарантій, без права на гідні умови праці, на відпочинок, на заробітну плату, на відшкодування шкоди, завданої здоров’ю, тощо.

"Інформаційно-роз’яснювальна робота інспекторів праці спонукатиме роботодавців поглянути під іншим кутом на стиль ведення свого бізнесу та згадати про відповідальність перед своїми робітниками. У рамках кампанії "Інспекція праці допоможе Вам на робочих місцях!” кожна людина матиме можливість одержати саме ту інформацію, яка сприятиме реалізації її особистих потреб, прав і можливостей у сфері праці", - резюмував Іванчак.